Par pabalsta piešķiršanu sadzīves apstākļu uzlabošanai

Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome ir izstrādājusi un apstiprinājusi jaunus  saistošos noteikumus “Par pabalsta piešķiršanu sadzīves apstākļu uzlabošanai”, lai sniegtu materiālo palīdzību tiem ventspilniekiem, kuri ir zaudējuši mājokļa pabalstu valdības pieņemtās vienotās mājokļa pabalsta aprēķināšanas un piešķiršanas kārtības rezultātā.  Līdz ar valstī noteikto vienoto aprēķināšanas kārtību, kura stājās spēkā 01.07.2021., daļai trūcīgo un maznodršināto mājsaimniecību vairs nepienākas ierastais mājokļa pabalsts, kas būtiski pasliktina mājsaimniecību materiālo stāvokli.

Izstrādātie noteikumi paredz, ka pabalstu varēs saņemt tās mājsaimniecības, kuras laika posmā no 01.07.2020. līdz 30.06.2021. saņēma mājokļa pabalstu daļējai izmaksu kompensācijai par siltumu, īri, ūdeni un kanalizāciju u.c., bet no 01.07.2021. mājokļa pabalstu vairs nesaņem vai saņem mazākā apmērā kā līdz 01.07.2021. Lai Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi stātos spēkā un tos varētu piemērot iedzīvotājiem, tie vēl ir jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ( VARAM).

Tiklīdz no  VARAM tiks saņemts apstiprinājums, Sociālā dienesta darbinieki sazināsies ar katru mājsaimniecību, kura nekvalificējas mājokļa pabalsta saņemšanai, un individuāli tiks piemēroti jauno saistošo noteikumu nosacījumi, lai nodrošinātu sociālo palīdzību.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Sociālā dienesta darbiniekiem pa tālr.: 63601210 (Raiņa ielā 10) vai 63663001 (Talsu ielā 39).